Lüleburgaz İmam Hatip Ortaokulu Kayıtları Başlamıştır

Lüleburgaz Hacı Ahmet Azman İmam Hatip Ortaokulu

Lüleburgaz İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizin her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri doğrultusunda her yönüyle yeni yapılan okulumuz yeni dönem kayıtlarına başlamıştır. Kaliteli kadrosu, okulda olması gereken fiziki gereksinimleri ile öğrencilerini yetiştirmek için beklemektedir.

İmam Hatip Ortaokulu Nedir?

4 yıllık ilkokul eğitimi sonrası, 4 yıl süreli akademik ve dini eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarıdır.

İmam Hatip Ortaokulunda Okutulan Dersler Nelerdir?

Diğer ortaokullarda okutulan derslerin yanında Kur’an-ı Kerim, Arapça, Hz. Muhammed’in Hayatı, Temel Dini Bilgiler ve seçmeli dersler verilmektedir.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

5. Sınıfa geçmiş bütün öğrenciler nüfus kağıtları ile gelip kayıt yaptırabilirler. Bunun yanında 5. Sınıf, 6. Sınıf ve 7. Sınıfı diğer okullarda okuyan öğrenciler okulumuza kayıt yaptırabilirler.

Okulumuz Öğrencilerine Neler Katmayı Hedefliyor?

Ahlaki ve Kültürel değerlere saygıyı temel alan bir din anlayışına sahip, çağın getirdiği teknolojik donanımı kullanabilen, öğrenmeyi ve yaşam boyu öğrenmeyi amaçlayan bireyleri geleceğe hazırlamayı, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşadığımız hayatı yorumlayabilen, insanlıkla barışık, sürekli gelişime açık, dini mirası özümsüyen, bilgiyi kullanabilen, problemlere pratik çözümler üretebilen, birikimini insanlığın yararına kullanabilen bireyler yetiştirmeyi hedef olarak belirlemiştir.

İmkanlarımız

Sıkça Sorulan Sorular

İmam Hatip Okullarının Temel Gayesi Nedir?
21. Yüzyılda gelişen ihtiyaçlara cevap verecek bireyler olarak öğrencileri hayata hazırlamak; insana değer veren, problemlere çözüm üretebilen milli ve manevi değerlerini koruyan ve geliştiren kişilikli insanlar olarak onları yetiştirmektir.
İmam Hatip Ortaokul mezunları Anadolu ve Fen Liselerine girişte herhangi bir sorunla karşılacak mı?
İmamHatip Ortaokullarında normal okullardaki kadar matematik ve fen dersleri vardır. Herhangi bir katsayı ve buna benzer uygulamalarla karşılaşmadan istenilen Anadolu ve Fen Liselerine gidebileceklerdir.
Aileler niçin İmam Hatip Ortaokullarını tercih etmeli?
Kurumlarımız manevi değerlerine bağlı, topluma faydalı, düşünenve ve düşündüğünü söylemekten çekinmeyen, hitabeti kuvvetli, araştırmayı seven aktif gençler yetiştirmeyi ilke edinmesiyle ailelerin ve öğrencilerin tercih sebebidir.
İmam Hatip Okullarında kötü alışkanlıklar ve suç oranları nasıldır?
Gençlerimize bu okullarda değerler eğitimi verildiği için kötü alışkanlıklar yok denecek kadar azdır.

İRTİBAT BİLGİLERİ

Barış Mah. Ata Cad. No:108 Lüleburgaz

Tel: 0505 497 81 38

1 Paylaşımlar