Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Yaklaşık 25 yıldan beri her yıl Peygamber efendimiz(S.A.V.) doğumu derneğimiz tarafından kutlanmaktadır.

Amaç ve hedefimiz: Peygamber efendimiz (S.A.V.)’in sevgisi ve yolunu bulunduğumuz bölgedeki insanlara anlatmak ve hatırlatmaktır. Bu etkinlikler daha önceleri, küçük düğün salonlarında yapılmaktaydı. İlgi ve alakanın artması üzerine son 4-5 yıldan beri bu etkinliklerimiz kapalı spor salonunda sürdürülmektedir.

Programın seyri şöyledir: Gündüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Mehteran takımı şehir turundan sonra Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda seçilmiş en güzel marş ve ilahileriyle gönüllere hitap eden, coşkulu bir gösteri yapmaktadır. Bu sırada peyg­amber efendimizin (S.A.V.) yaşamını anlatan ve sözlerini içeren kitapçıklar hazırlanıp meydanda halka dağıtılmaktadır. Akşam ise Mehteran takımı kapalı spor salonunda yine zengin bir program içeriğiyle gösterisini halkın beğenisine sunar. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu kutlu doğum akşamlarında program, peygamber efen­dimiz (S.A.V.)’ın hayatı ve ahlakı üzerine alanında yetkin kişilerin yaptığı konuşmalar ve Kuran-ı Kerim okumaları ile sürdürülür. Bu gecede hanımlar da yiyecek kermesi yaparak yapılan masrafların bir kısmını karşılarlar. Program boyunca Peygamber efendimiz (S.A.V.)’in güzel ahlakı anlatılarak kalplerde O’nun sevgisi yeşertilmeye çalışılır.

Kutlu doğum haftasında şehrin belli yerlerine büyük bez afişler asılır. Peygam­ber efendimiz(S.A.V.)in sevgisi, Ayet-i Kerimeler’de bildirilmiş olan kıymeti bu afişlerde yer alan mesajlarla halka anlatılır.

0 Paylaşımlar