Umre Ziyaretleri

 

Bölgemizde gözlemlerimiz sonucu hac ve umre ibadetleri ile ilgili pratik ve teorik bilgilere ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Talep üzerine bu boşluğu doldurmak amacıyla bazıları emekli olmak üzere alanlarında yetkin hocalarımızdan oluşan bir rehber grubu oluşturduk. Her yıl kıdemli rehber grubumuzla birlikte umre turları düzenle­mekteyiz. Buradaki hedef ve amacımız;

1 .Umre ziyaretlerinin ihlaslı ve bilinçli bir şekilde yapılabilmesi,

  1. Umre yapacak kişilere teorik ve pratik bilgiler öğretmek,
  2. Bu zaman dilimini ihlaslı bir şekilde ibadetle geçirmek için gayret sarf etmektir.

Umre ziyaretlerinin özellikleri:

Kendini iyi yetiştirmiş, ihlaslı, ilim ve bilgiyle donanımlı rehber hocaların olması, Tutulmuş olan otellerin yakın ve temiz olması,

Düzenli günlük programlar dahilinde ibadetlerimizi icra etmektir.

Günlük programlarımız; gece teheccüt namazı, cemaatle sabah namazı, işrak vaktine kadar dua, işrak namazı, her namazdan sonra belirlenmiş olan bir bölgede topla­narak yapılan kısa dua ve sohbetler, geziler, ek olarak Hudeybiye, Arafat gezileri ve piknikler, birlikte yapılan kahvaltı ve sohbetler şeklinde sürdürülmektedir.

Özet olarak; bu umre ziyaretleriyle amacımız bölgemizin insanlarının İslami bilgile­rini arttırmak, İslam dinini onlara sevdirmek ile birlikte Kabe-i Muazzama’yı, peygam­ber efendimizi (S.A.V) anlatmak ve tanıtmaktır. Ayrıca umre ziyaretinde bulunan kişiler arasında dostluk ve arkadaşlık bağının gelişmesine katkıda bulunmuş olmak en büyük sevincimizdir.

Umre ziyaretleriyle bölgemizin insanlarına ibadetlerimizi sevdirdiğimize, İslam’ın güzel ahlakını örnekleriyle gösterdiğimize inanıyoruz. İştirak edenler gezilerimizden oldukça memnun ayrılarak olumlu geribildirimlerde bulunmaktadırlar.

0 Paylaşımlar