Kudüs Bizim Onurumuzdur, Kudüs Bizim Ortak Davamızdır

Bütün dünya mazlumlarının yaşadığı olayların üzerinde büyük etkisi olan ABD ve İsrail’in Kudüs’ü başkent olarak tanıma planı Müslümanları kışkırtmaya yönelik bir adımdır. Son dönemdeki gelişmeler de bunun açık bir göstergesidir. Suriye, Irak, Yemen, Somali, Libya iç savaşla boğuşurken; Arakan, Doğu Türkistan, Mısır gibi pek çok coğrafyada Müslümanlar türlü zulümlere maruz kalırken asrımızın kanayan yarası Filistin meselesi bir kez daha deşilmiştir. Müslümanların haremi, kutsalı, dokunulmazı olan Kudüs’e el uzatılmıştır.

Müslümanların ilk kıblesi, İslam’ın üçüncü en kutsal mabedi olan Mescid-i Aksa’nın yer aldığı Kudüs’ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazası tüm Müslümanlar açısından hayati bir öneme sahiptir.

Kudüs’ün statüsünde değişiklik yapmaya dönük her türlü girişimin gayri hukuki olduğunu ve tanınmayacağını ifade etmek istiyoruz.

Kudüs ve Mescid-i Aksa uluslararası hukukun ve tüm insanlığın koruması altında olmalıdır. İsrail işgal ettiği tüm Filistin topraklarını terk etmelidir. İnsanlık onuruna sahip, hukukun üstünlüğüne inanan, vicdani muhasebesini kaybetmemiş herkes dile gelmeli, harekete geçmeli, elini taşın altına koymalı ve dünyanın geleceği için bu hakikatleri haykırmalıdır.

Kudüs bizim onurumuzdur, Kudüs bizim ortak davamızdır.

0 Paylaşımlar